Bonusy, Rabaty - Newsletter
Chcesz otrzymywać informację o nowościach i promocjach? Podaj swój adres e-mail
Jaką lotkę do badmintona wybrać?

Lotki do badmintona

Oryginalna lotka do badmintona ma stożkowaty kształt i zbudowana jest z bazy (z prawdziwego korka) oraz 16 wbitych w nią piór gęsich lub kaczych, nadając całości aerodynamiczny kształt. Korek powinien być pokryty cienką warstwą skóry. Konstrukcja lotki powoduje, że niezależnie od jej ułożenia podczas uderzenia rakietą, natychmiast obraca się ona w kierunku korkiem do przodu, a jej lot jest wyjątkowo stabilny aerodynamicznie.

Lotki piórowe są wyjątkowo kruche, łatwo ulegają zniszczeniu (złamania piórek) i trzeba je wymieniać nawet kilka razy podczas gry. Z uwagi na wysoki koszt lotek piórowych (tuba 12szt. kosztuje najczęściej 60-120zł) w użyciu amatorskim popularne są lotki syntetyczne (zwane również plastikowymi, lub nylonowymi). Producenci lotek plastikowych starają się stworzyć taką konstrukcję, która jak najdokładniej odzwierciedlałaby trajektorię lotu lotki piórowej. Niestety przyjemność z gry lotkami nylonowymi nadal jest mniejsza od gry lotkami piórowymi.

czytaj całość »
Rodzaje owijek badmintonowych

Rodzaje owijek do rakiet badmintonowych.

Poradnik ma za zadanie zapoznać z rodzajami owijek badmintonowych, przybliżyć parametry jakimi producenci je opisują oraz pomóc w wyborze tej właściwej. W dalszej części przedstawiamy w jaki sposób zakładamy owijkę na rakietę i podpowiadamy jak często należy je wymieniać.

czytaj całość »
Jak wybrać naciąg do badmintona

Naciągi do rakiet badmintonowych.

Naciąg to jeden z najważniejszych elementów w wyposażeniu badmintonowym. Jest on istotną częścią rakiety. Zmieniając naciąg (rodzaj i siłę naciągnięcia) możesz z miejsca upgradować swoją rakietę, lub zmienić jej właściwości. Naciąg jest jak obiektyw w aparacie fotograficznym - tak naprawdę to on decyduje o jakości zdjęcia, a body ma tylko za zadanie sprawnie obsłużyć jego zrobienie. Dobry naciąg, odpowiednio dobrany i prawidłowo założony zapewni Ci właściwą sprężystość, lepsze "czucie", mniej drgań i więcej kontroli.

czytaj całość »
Jak wybrać rakietę do badmintona

Jak wybrać najlepszą (dla siebie) rakietę do badmintona?

Czy wierzysz, że nowa, droższa rakieta może wynieść Cię na wyższy poziom? Dużo czytasz o rakietach badmintonowych, znasz już wszystkie nowości i technologie wprowadzone przez Yonexa, Victora, czy Li-Ning? Analizujesz styl swojej gry i ciągle poszukujesz optymalnego sprzętu? Pamiętaj, że właściwości rakiety powinieneś dopasować do poziomu zaawansowania oraz przeznaczenia. Dla początkujących i średnio zaawansowanych graczy polecamy rakiety uniwersalne, które pozwolą doskonalić technikę wszystkich typów zagrań. Doświadczeni badmintoniści zapewne będą chcieli mieć kilka rakiet, które będą zmieniać w zależności od rodzaju gry (singiel, debel), stylu gry przeciwnika, czy własnych preferencji (rakiety atakujące, do gry obronnej etc.).

czytaj całość »
Jak wybrać buty do badmintona

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu butów do badmintona?

Większość ludzi kompletując sprzęt badmintonowy zaczyna od rakiety. Tymczasem odpowiednie buty badmintonowe są co najmniej tak samo ważne. Aby swobodnie, a przede wszystkim bezpiecznie poruszać się po boisku powinniśmy wybrać obuwie stworzone z myślą o badmintonie. Badminton jak chyba żaden inny sport halowy wymaga od gracza pełnej dynamiki ruchów we wszystkich kierunkach, a od butów wyjątkowej przyczepności. Każdy poślizg, podczas meczu obniża efektywność gry, a czasem skończyć się może kontuzją.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl